Z januarjem 2017 je pod okriljem nosilca projekta Javnega zavoda Cene Štupar – Centra za izobraževanje Ljubljana in treh partnerskih organizacij, Cankarjeve knjižnice Vrhnika, DSO Grosuplje in Zavoda Oreli, začel delovati N`šPlac - Večgeneracijski center Ljubljana, ki ga financirata Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti ter Evropski socialni sklad, podpirajo pa ga tudi Mestna občina Ljubljana, Občina Grosuplje, občina Ivančna Gorica, občina Kamnik ter občina Vrhnika. Center so poimenovali N'šPlac, saj predstavlja osrednji prostor zbiranja in srečevanja različnih generacij z namenom dviga kakovosti življenja, spodbujanja socialnega vključevanja in preprečevanja zdrsa v revščino, širjenja socialne mreže ter zadovoljevanja potreb različnih ranljivih ciljnih skupin.
V Večgeneracijskem centru Ljubljana je poleg raznovrstnih, kakovostnih in vsem dostopnih vsebin ter aktivnosti udeležencem na voljo tudi informacijski center, ki deluje na štirih lokacijah (pri prijavitelju in treh partnerjih), kjer bodo udeležencem na voljo vse informacije o dejavnostih, ki jih pokriva Večgeneracijski center Ljubljana ter ostale, za udeležence potrebne informacije iz lokalnega okolja.
Eden pomembnejših ciljev Večgeneracijskega centra Ljubljana temelji na vzpostavitvi aktivne mreže delovanja in povezovanja med nosilcem projekta ter vsemi vključenimi partnerji, prav tako pa povezovanje in sodelovanje še s številnimi drugimi pridruženimi organizacijami, med katerimi so Osnovna šola Livada, Društvo Odnos, Študijsko-raziskovalni center za družino, Družinski center Mala ulica, Zavod Mladi zmaji, Društvo Sezam, Center Janez Levec, Društvo Spominčica, Plesna šola Bolero, različni CSD-ji, Zavod RS za zaposlovanje in drugi. Na tak način bo Večgeneracijski center Ljubljana pokrival široko območje in visok delež prebivalcev osrednjeslovenske regije, s svojim delovanjem zadovoljeval potrebe vseh ranljivih skupin in prispeval k oplemenitenju znanj, metod, praks in različnih pristopov dela.
Večgeneracijski center je odprt od ponedeljka do petka med 8 in 18 uro. V tem času imajo udeleženci možnost, da se poleg neformalnega druženja, branja časopisov, gledanja televizije, družabnih iger in informiranja vsaj štiri ure dnevno udeležijo tudi raznovrstnih gibalnih, miselnih, kreativnih in socialnih aktivnosti (npr. delavnic in usposabljanj s področja IKT tehnologije, gibalne in umske vadba, delavnic za osebnostno rast, skupin za samopomoč, izobraževalnih delavnic s področja e-uprave, dednega prava in finančne pismenosti, urbanih delavnice za mlade, otroškega bazarja, počitniških aktivnosti in še vrsto drugih vsebin).
Kontakt - Večgeneracijski center Ljubljana, Kališnikov trg 12, Linhartova 13, Ljubljana
· 030 646 939 ali nina.zivkovic@cene-stupar.si (Nina)
· 031 600 410 ali sabina.zupan@cene-stupar.si (Sabina)